Nowe lokale

Pijalnia Wódki i Piwa zwiększyła zasięg o Nowy Targ

Mex Polska
Mex Polska, notowana na GPW spółka holdingowa, zarządzająca siecią 5 konceptów gastronomicznych, poinformowała o otwarciu nowego punktu w ramach brandu Pijalnia Wódki i Piwa. Nowy lokal ruszył w nocy z 25 na 26 sierpnia br. w Nowym Targu.
Podziel się
Koncept inspirowany okresem PRL-u obecnie zajmuje czołową pozycję w segmencie bistro na rynku gastronomicznym w Polsce i jednocześnie jest jednym z najbardziej dochodowych brandów grupy kapitałowej Mex Polska. Sieć liczy już ponad 30 lokali, a celem grupy jest posiadanie w portfolio 100 Pijalni Wódki i Piwa w całej Polsce.
Kolejne otwarcie  planowane jest jeszcze w tym kwartale – w Zamościu. Na bieżąco rozbudowywane portfolio pozwala grupie osiągać coraz lepsze wyniki finansowe. Spółka szacuje, że w I półroczu br. skonsolidowane przychody grupy wzrosły rdr o 27,2 proc., do 44,6 mln zł.
Jednym z obszarów działalności grupy kapitałowej Mex Polska, który istotnie przyczynia się do zwiększania naszych dochodów, jest segment bistro. W tym kontekście warto podkreślić nasz gastronomiczny hit, markę "Pijalnia Wódki i Piwa", która od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, zarówno w mniejszych, jak i większych aglomeracjach
– mówi Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska.

Wyjaśnia, że strategia Mexa skupia się na konsekwentnym zwiększaniu zasięgu tego konceptu. - Miło mi poinformować, że właśnie otworzyliśmy kolejny lokal, tym razem w Nowym Targu, przy ul. Rynek 38. Lokalizacja została jak zawsze starannie dobrana, choć warto podkreślić, że istotnym elementem naszej strategii jest zdolność adaptacji biznesu do tak naprawdę każdych warunków lokalowych - podkreśla.  
Budżet na powstanie tego lokalu pochodził ze środków franczyzobiorcy.
Pijalnia Wódki i Piwa to koncept, który poprzez charakterystyczną ofertę kulinarną i wyjątkowy wystrój, ma umożliwić klientom cofnięcie się do lat 60. XX w., tj. do Polski z okresu PRL. Ideą tego pomysłu jest, aby w niecodziennej scenerii, oferować klientom, typowe dla tamtych czasów przekąski.
Aktualnie sieć Pijalni Wódki i Piwa liczy 32 lokale. – Połowa z nich to lokale powstałe ze środków naszych franczyzobiorców. Docelowo widzimy przestrzeń dla 100 Pijalni Wódki i Piwa w całej Polsce – komentuje Paweł Kowalewski.
100

Pijalni Wódki i Piwa
chce mieć docelowo
Mex Polska

Model biznesowy grupy zakłada sukcesywną rozbudowę wszystkich z pięciu dostępnych konceptów. W myśl tego, jeszcze w tym roku otwarty zostanie, nie tylko następny punkt Pijalni Wódki i Piwa  – w Zamościu, ale i kolejny, w segmencie bistro, lokal w ramach nowego popkulturowego konceptu  Chicas&Gorillas. Tym razem kolorowy shot-bar pojawi się na mapie centralnej Polski – w Warszawie. Otwarcie już jesienią.
Zdaniem zarządu grupy, zdywersyfikowany model biznesowy spółki oraz bieżący rozwój siatki geograficznej, to czynniki które przyczyniają się do konsekwentnego wzrostu przychodów grupy.
- Coraz mocniej koncentrujemy się na zwiększaniu wartości sprzedaży oraz marży z prowadzonej działalności, a także na kontynuowaniu działań nakierowanych na monitorowanie kosztów pracy. To wszystko przynosi zamierzone rezultaty – podsumowuje prezes Mex Polska.
Szacuje przy tym, że w I półroczu 2023 roku skonsolidowane przychody grupy wzrosły rdr o 27,2 proc., do 44,6 mln zł.
Grupa Kapitałowa Mex Polska
W skład Grupy Kapitałowej Mex Polska wchodzi kilkadziesiąt spółek powiązanych organizacyjnie i kapitałowo. Grupa zarządza 45 lokalami gastronomicznymi (stan na dzień 25.08.2023). Jej model biznesowy zakłada równoległy rozwój sieci własnych, jak i franczyzowych placówek. Grupa obecnie rozwija kilka marek gastronomicznych: The Mexican, Prosty Temat, Pankejk, Pijalnia Wódki i Piwa. Najnowszym konceptem jest Chicas & Gorillas.
Lokale Grupy zlokalizowane są  w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku, Katowicach, czy Toruniu. Rozwój sieci placówek gastronomicznych pochodzi ze środków własnych Grupy, kredytów oraz środków finansowych od franczyzobiorców w ramach umów franczyzowych. W tym ostatnim modelu rozwijana jest sieć lokali Pijalnia Wódki i Piwa oraz The Mexican.
Od 2012 roku spółka Mex Polska SA jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.


handelextra newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera.
 
stats