Ochrona środowiska

Carrefour zredukował zużycie plastiku o 112 ton

Carrefour Polska
Zaoszczędzenie na każdej butelce blisko 10 gramów plastiku – w tym roku sieć wprowadziła do sprzedaży nowe butelki wody o pojemności 5 litrów, w których zintegrowano uchwyt butelki z etykietą oraz dodatkowo zmniejszono jej wagę. Na tym jednk nie koniec.
Podziel się
Carrefour podejmuje kroki w ramach realizowanej strategii Transformacji Żywieniowej. Działania sieci skierowane na realizację celu opakowaniowego zgodnie z klasyfikacją CSR index sprawiły, że w roku 2023 został on zrealizowany w 125,8 proc. w stosunku do zakładanych planów. Sieć między innymi zmniejszyła masę 5 litrowej butelki wody mineralnej prawie o 10 gramów, bez uszczerbku na właściwościach opakowania.

Ponadto, jako jedyna firma na polskim rynku, zintegrowała uchwyt butelki z etykietą, nie czekając na wchodzący w życie 3 lipca 2024 r., obowiązek trwałego przymocowania nakrętek do butelek. Obecnie wszystkie kartony soków i nektarów o pojemności 1 litra są wyposażone w przymocowane korki, a z początkiem przyszłego roku, kolejne produkty zmienią swoje opakowania, zgodnie z obowiązkiem.

W ofercie produktów chemii domowej marki własnej, wszystkie butelki żeli do naczyń i płynów do płukania, wykonane są w 100 proc. z recyklatu. Redukcją plastiku w opakowaniach zostało do tej pory objętych 165 produktów marek własnych.

Lider trendu refill w Polsce

Refillomaty to technologia powoli podbijająca europejski rynek. Możliwość napełnienia własnego, wielorazowego opakowania potrzebnymi produktami, to nie tylko ekologiczna zmiana, ale także oszczędność finansowa dla klientów. Carrefour Polska, w grudniu 2022 roku, jako pierwsza sieć w Polsce, udostępniła klientom hipermarketu w CH Westfield Arkadia refillomat z produktami drogeryjnymi, marki własnej. Obecnie sieć testuje koncept w dwóch hipermarketach. Dzięki zastosowaniu, zyskujących na popularności rozwiązań refillingowych,  może ograniczyć liczbę sprzedawanego plastiku, jednocześnie zachęcając klientów do wykorzystywania go wielokrotnie. Oba dostępne punkty oferują 8 produktów z kategorii chemii domowej w konkurencyjnych cenach. Sieć ma już zaplanowany dalszy rozwój tego rozwiązania.
Redukcja plastiku w opakowaniach marki własnej jest integralną częścią długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska. Wprowadzane przez nas rozwiązania nie tylko przyczynią się do redukcji odpadów, ale także obniżą cenę sprzedawanych produktów
- mówi Piotr Lubiewa-Wieleżyński, dyrektor działu rozwoju formatów i konceptów handlowych w Carrefour Polska.


I dodaje, że centrala sieci zauważa rosnące zainteresowanie Polaków ideą zero waste, dlatego zamierza systematycznie rozwijać projekty w ramach programu Droga Do Zero Waste.

O Carrefour
Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w naszym kraju również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci 40 stacji paliw.

handelextra newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera.
 
stats