W Zakroczymiu

Action z trzecim centrum dystrybucyjnym w Polsce

Action
Action, sieć dyskontów niespożywczych w Europie, 14 czerwca oficjalnie otworzyła swoje trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Zakroczymiu. Jest to zarazem 13. centrum dystrybucyjne Action w Europie.
Podziel się

Action i międzynarodowa firma deweloperska Panattoni opracowały centrum dystrybucyjne ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska. - Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju oraz uwzględniliśmy jak najwięcej elementów przyjaznych dla środowiska - od użytych materiałów, po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowany sprzęt - wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action. Zarządzanie wodą, energią i odpadami w obiekcie jest szczególnie zrównoważone. Budynek korzysta z rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i na zewnątrz oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wszystkie operacje centrum dystrybucyjnego Zakroczym są zarządzane przez Action.

Centrum dystrybucyjne w liczbach
Budynek w Zakroczymiu ma powierzchnię 46 000 mkw., z czego ponad 44 000 mkw. to powierzchnia magazynowa - mogąca pomieścić 47 000 palet. Powierzchnię 2 750 mkw. zajmują pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne Zakroczym będzie obsługiwać do 160 sklepów w Polsce. W dłuższej perspektywie stworzy 300 miejsc pracy w regionie.

Action to sieć dyskontów niespożywczych w Europie, oferująca stale zmieniającą się gamę 6000 produktów w 2263 sklepach dla 15 mln klientów tygodniowo. Ponadto, kolejne 6,5 mln konsumentów odwiedza stronę internetową Action.com każdego tygodnia. Firma zatrudnia ponad 80 000 osób w 11 krajach, reprezentujących 136 różnych narodowości. W Polsce pierwszy sklep Action został otwarty w 2017 r. w Lesznie. W ciągu ostatnich pięciu lat sieć co roku zwiększała liczbę otwieranych sklepów w naszym kraju, która obecnie wynosi blisko 300 placówek. W rezultacie firma zatrudnia ponad 3 600 osób, a w tym roku chce zatrudnić kolejne 1 000 osób.
Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy z polskim zespołem w ciągu ostatnich pięciu lat, niezależnie od tego, czy pracownicy pracują w sklepach, w centrach dystrybucyjnych, czy w naszej centrali. Mamy ambicje, aby nadal wzmacniać nasz polski zespół i całą organizację oraz budować stabilny i dobrze funkcjonujący łańcuch dostaw
Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action w Polsce

Action DC Zakroczym

handelextra newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera.
 
stats